• 1
b desno 09
17 | 3 | 2017

Program 2017

1 nedelja
.
Četvrtak, 27.04.2017.
19.00

BINA OTVARANJE
IZLOŽBA

ORIGINALNO O NIKOLI DOBROVIĆU: POJMOVNIK CRTEŽA SAVREMENE ARHITEKTURE
Autori radova: Aleksandra Bašić, Valentin Billhardt, Kai Bührer, Turi Colque, Lucio Crignola, Tihomir Dičić, Andrea Đorđević, Caspar Grützner, Stefan Ilić, Jelena Ivanović, Nikola Kašić, Jelena Kojić, Jovana Kovačević, Piet Kretschmer, Marina Krčalić, Jana Kulić, Danica Lečić, Mladen Milinović, Johanna Nagel, Mila Nedić, Christopher Neuwirth, Luka Nikolić, Milica Nikolić, Marija Marić, Myriam Marti, Aleksandra Mitković, Max Obermark, Milan Ostojić, Maja Peruničić, Alex Schmid, Morten Schrötgens, Uroš Stojadinović, Lisanne Wingels Koncept: Ljiljana Blagojević
Rukovodioci radionica: Nemanja Zimonjić i Milica Lopičić
→ KCB, Likovna galerija

Petak, 28.04.2017.
17.00

VOĐENJE KROZ IZLOŽBU
ORIGINALNO O NIKOLI DOBROVIĆU: POJMOVNIK CRTEŽA SAVREMENE ARHITEKTURE
→ KCB, Likovna galerija

18.00-20.00

PREDAVANJE
NIKOLA DOBROVIĆ – 50 GODINA POSLE
Predavač: Aleksandar Kadijević
→ KCB, Likovna galerija

Nedelja, 30.04.2017.
10.00-12.00

BINA ŠETNJA
STOPAMA OSMANSKO - SRPSKOG BEOGRADA
Vodi: Katarina Stradner
→ kod Sahat kule, Kelmegdan

 

16.00-18.00

BINA ŠETNJA
ZAPADNA KAPIJA BEOGRADA
Vodi: Goran Anđelković, Do.co.mo.mo Srbija
→ plato ispred Zapadne kapije Beograda, iz pravca Ulice Narodnih heroja
(kod malog amfiteatra sa fontanom)

2 nedelja
.
Sreda, 03.05.2017.
16.00-18.00

BINA OPEN HOUSE
RADIO BEOGRAD
Vodi: Snežana Ristić
→ Ispred glavnog ulaza, Hilandarska 2

Četvrtak, 04.05.2017.
12.00-14.00

RADIONICA-PREDAVANJE srednjoškolci
SEKUNDARNA ARHITEKTURA
Vodi: Branislav Nikolić
→ AC DeSpot

18.00

OTVARANJE
IZLOŽBA

ŠKOLJKA MUZEJA: TRI KONKURSA ZA ZGRADU MUZEJA     GRADA BEOGRADA
Autori: Zlata Vuksanović-Macura i Angelina Banković
→ Muzej grada Beograda

IZLOŽBA
BISERI MUZEJA: BUDUĆA STALNA POSTAVKA MUZEJA GRADA BEOGRADA
Autori: : Angelina Banković, Dragana Stojić i  Zlata Vuksanović-Macura
→ Muzej grada Beograda

IZLOŽBA
GODIŠNJE NAGRADE ZA ARHITEKTURU I ARHITEKTONSKI I URBANISTIČKI KONKURSI U PERIODU MAJ 2016. – APRIL 2017.
Koncept: Darko Marušić
→ Muzej grada Beograda

19.00

RAZGOVOR I VOĐENJE KROZ IZLOŽBU:
ŠKOLJKA MUZEJA: TRI KONKURSA ZA ZGRADU MUZEJA GRADA BEOGRADA
Moderator: Zlata Vuksanović Macura
→ Muzej grada Beograda

Petak, 05.05.2017.
12.00-14.00

RADIONICA – PREDAVANJE / srednjoškolcii
SEKUNDARNA ARHITEKTURA
Vodi: Branislav Nikolić
→ AC DeSpot

 

18.00-19.00

VOĐENJE KROZ IZLOŽBU
ORIGINALNO O NIKOLI DOBROVIĆU: POJMOVNIK CRTEŽA SAVREMENE ARHITEKTURE
→ KCB, Likovna galerija

Subota, 06.05.2017.
12.00-15.00

RADIONICA / osnovci
ArtEdu
Vodi: Ana Nedeljković
→ KCB, Likovna galerija

 

Nedelja, 07.05.2017.
10.00-12.00

BINA ŠETNJA
SAVSKE OBALE I ONO ŠTO IH SPAJA
Vode: Milena Zindović i Dobrivoje Erić, Do.co.mo.mo Srbija
→ kod splava Gabbiano, hotel Jugoslavija

16.00-18.00

BINA OPEN HOUSE:
PARISKA DAMA NASPRAM KALEMEGDANA: ZGRADA ZA SLILKARE U PARISKOJ 14
Vodi: Goran Anđelković, Do.co.mo.mo Srbija
→ Ispred ulaza, Pariska 14

3 nedelja
.
Ponedeljak, 08.05.2017.
11.00-14.00

RADIONICA osnovci: ARHITEKTURA ULICE – slikarska radionica
Vodi: Nevena Popović
→ Studio 5

14.00

RADIONICA /za studente DIHOTOMIJA
Učesnici: Fakultet likovnih umetnosti, Univerzitet umetnosti u Beogradu i Fakultet za umetnost i dizajn, Univerzitet „Džon Nezbit“
Autor i koordinator: Aleksandra Jovanić
FLU, FUD

16.00-18.00

BINA OPEN HOUSE:
PALATA SAVEZNOG IZVRŠNOG VEĆA U NOVOM BEOGRADU – PALATA „SRBIJA“
Vodi: Sandra Vesić i Slavomir Anđelić
→ Palata „Srbija“, plato ispred glavnog ulaza

Utorak, 09.05.2017.
11.00-14.00

RADIONICA /osnovci: IGRA U PROSTORU / PROSTORI IGRE
Vodi: Natalija Jovanović
→Predškolska ustanova „Skadarlija“

14.00

RADIONICA / za studente: DIHOTOMIJA
Učesnici: Fakultet likovnih umetnosti, Univerzitet umetnosti u Beogradu i Fakultet za umetnost i dizajn, Univerzitet „Džon Nezbit“
Autor i koordinator: Aleksandra Jovanić
FLU, FUD

Sreda, 10.05.2017.
12.00-15.00

RADIONICA / osnovci: DVORIŠTE PO MERI DETETA
Vodi: Biljana Branković – PROCES, edukativna arhitektura
→ KCB, Likovna galerija

14.00

RADIONICA / za studente: DIHOTOMIJA
Učesnici: Fakultet likovnih umetnosti, Univerzitet umetnosti u Beogradu i Fakultet za umetnost i dizajn, Univerzitet „Džon Nezbit“
Autor i koordinator: Aleksandra Jovanić
FLU, FUD  

18.00-19.00

VOĐENJE KROZ IZLOŽBU:
ORIGINALNO O NIKOLI DOBROVIĆU: POJMOVNIK CRTEŽA SAVREMENE ARHITEKTURE
→KCB, Likovna galerija

19.00

OKRUGLI STO:
BUDUĆNOST KONKURSA – REGIONALNA PERSPEKTIVA
Moderator: Grozdana Šišović
→ Muzej grada Beograda

Četvrtak, 11.05.2017.
11.00-14.00

RADIONICA / osnovci: DVORIŠTE PO MERI DETETA
Vodi: Biljana Branković – PROCES, edukativna arhitektura
→ KCB, Likovna galerija

15.00-17.00

BINA Open house
MUZEJ SAVREMENE UMETNOSTI – OBILAZAK GRADILIŠTA
Vodi: Goran Vojvodić
→ Ispred ulaza u Muzej, Ušće 10, Novi Beograd

18.00

OTVARANJE
IZLOŽBA:
MALE UTOPIJE / MUZEJ MAXXI RIM
Kustos: Pipo Ćora
→ Italijanski institut za kulturu

Petak, 12.05.2017.
10.00-18.00

FAP Međunarodna KONFERENCIJA
PREDGRAĐA BEOGRADA – ZAMISLI BUDUĆNOST
Učesnici: Milica Joksić, Beograd; Manuel Enrikeš, Lisabon; Sezar Rejes Nahera, Barselona; Pipo Ćora, Rim; Ina Valkanova, Plovdiv; Sebastijan Ernst, Berlin; Đudita Vendrame, Ajndhoven; Dimitris Grozopulos, Efi Kasimati, London; Studio NO, Vroclav; Asocijacija kulturne teritorije, Varšava; Florijan Nidvorok, Štans bai Švac; Predrag Milić, Beograd; NVO In Akt, Beograd; NVO Beogradski festival cveća, Beograd
→ Urbanistički zavod Beograda

19.00

OTVARANJE
IZLOŽBA:
TEMIŠVARSKO BIJENALE ARHITEKTURE BETA 2016 / RADOVI SA KONKURSA
Koordinator izložbe: Aleksandra- Marija Rigler, Temišvar
→ Urbanistički zavod Beograda

Subota, 13.05.2017.
10.00-15.00

FAP Međunarodna KONFERENCIJA / Stručni obilazak
RUBNE OPŠTINE BEOGRADA: POTENCIJALI I PREPREKE
Vodi: Miodrag  Ferenčak

12.00-15.00

RADIONICA/osnovci: ArtEdu
Vodi: Ana Nedeljković
→ KCB, Likovna galerija

Nedelja, 14.05.2017.
10.00-13.00

BINA ŠETNJA
ALEJAMA NOVOG GROBLJA
Vodi: Violeta Obrenović
→ Glavni ulaz u Novo groblje, Ruzveltova 5

16.00-18.00

BINA ŠETNJA
PUTEM ARHITEKTONSKE DESTRUKCIJE
Vodi: Aleksandar Staničić, Do.co.mo.mo Srbija
→ Od Mostarske petlje do zgrade RTS-a u Aberdarevoj ulici

4 nedelja
.
Ponedeljak, 15.05.2017.
14.00

RADIONICA / za studente: DIHOTOMIJA
Učesnici: Fakultet likovnih umetnosti, Univerzitet umetnosti u Beogradu i Fakultet za umetnost i dizajn, Univerzitet „Džon Nezbit“
Autor i koordinator: Aleksandra Jovanić
FLU, FUD

17.00

VOĐENJE KROZ IZLOŽBU
ORIGINALNO O NIKOLI DOBROVIĆU: POJMOVNIK CRTEŽA SAVREMENE ARHITEKTURE
→ KCB, Likovna galerija

18.00-19.00

BINA TRIBINA:
ZAŠTITARI – PROJEKTANTI: Kako obnoviti Dobrovićev   Generalštab?
Modertori: Tanja D. Konli, Boston i Jelena Ivanović Vojvodić, Beograd
→ KCB, Likovna galerija

Utorak, 16.05.2017.
14.00

RADIONICA / za studente: DIHOTOMIJA
Učesnici: Fakultet likovnih umetnosti, Univerzitet umetnosti u Beogradu i Fakultet za umetnost i dizajn, Univerzitet „Džon Nezbit“
Autor i koordinator: Aleksandra Jovanić
FLU, FUD

19.00-20.30

STUDIO:
48-SATI DVORIŠTA IDEJA
Učesnici: studenti Fakulteta za umetnost i dizajn, Univerzitet „Džon Nezbit“
Koncept i koordinator: Jens Brandt

Sreda, 17.05.2017.
10.00-17.00

STUDIO: 48-SATI DVORIŠTA IDEJA
Učesnici: studenti Fakulteta za umetnost i dizajn, Univerzitet „Džon Nezbit“
Koncept i koordinator: Jens Brandt

18.00-20.00

OKRUGLI STO
ARHITEKTURA ZNANJA KAO POKRETAČ URBANOG RAZVOJA
Učesnici: Panu Lehtovuori, Helsinki; Marko Tanninen, Helsinki; Dejan Drajić, Beograd; Jelena Ivanović Vojvodić, Beograd
→ KCB, Likovna galerija

Četvrtak,18.05.2017.
10.00-17.00

SEMINAR: ARHITEKTE – PROJEKTANTI – PRAKTIČARI
Vode: Jelena Ivanović Vojvodić, Beograd i Ružica Sarić, Beograd
Uvodna reč: Igor Marić, presednik UAS
Učesnici: Guardian, Tarkett, Xella, Dva:Studio, Eurodom,Tikurila, Knauf, GIR
Hotel Holiday Inn, Beograd 

10.00-17.00

STUDIO: 48-SATI DVORIŠTA IDEJA
Učesnici: studenti Fakulteta za umetnost i dizajn, Univerzitet „Džon Nezbit“
Koncept i koordinator: Jens Brandt

Petak,19.05.2017.
18.00-21.00

SEMINAR
NIKOLA DOBROVIĆ SREDNJEVROPSKI ARHITEKTA?
Moderator: Tanja D. Konli, Boston
Učesnici: Ljiljana Blagojević, Beograd , Henrijeta Moravčikova, Bratislava i Tanja D. Konli, Boston
→ KCB, Likovna galerija

 

17.00-20.00

BINA Ideas yards
Radionica SCCM – Čuvari parka, Beograd, 
Mindspace, Budimpešta
 Plato u Mileševskoj ulici

Subota, 20.05.2017.
10.00-19.00

SCCM Međunarodna KONFERENCIJA
DVORIŠTA IDEJA BEOGRAD: UČIMO DA DELIMO

Učesnici: Milota Sidorova, GETE INSTITUT, Prag; Osamu Okamura, reSITE, Prag; Miodrag Kuč i Matijas Ajnhof, Kunst re Publik, Berlin; Adam Kobriža i Silvija Žargo, Mindspace, Budimpešta; Marko Taninen, Kokeilun Paikka, Helsinki; Hana Kostrževska, Grad vrtova, Katovice; studenti, profesori Fakulteta za umetnost i dizajn, Univerzitet „Džon Nezbit“, Beograd; Čuvari Parka, Beograd
Uvodna reč: Branislav Popović, Beograd
Gosti predavači: Prof. Miodrag Mitrašinović, Parson škola za dizajn u Njujorku i Prof. Kyong Park, Univerzitet San Dijego

Moderatori: Ružica Sarić i Ivan Kucina


→ KCB, Likovna galerija

NOĆ MUZEJA
19.00

IZLOŽBA:
ORIGINALNO O NIKOLI DOBROVIĆU: POJMOVNIK CRTEŽA SAVREMENE ARHITEKTURE
Koncept: Ljiljana Blagojević
→ KCB, Likovna galerija

19.00

IZLOŽBA:
ŠKOLJKA  MUZEJA: TRI KONKURSA ZA ZGRADU MUZEJA GRADA BEOGRADA
Autori: Zlata Vuksanović-Macura i Angelina Banković
→ Muzej grada Beograda

19.00

IZLOŽBA:
BISERI MUZEJA: BUDUĆA STALNA POSTAVKA MUZEJA GRADA BEOGRADA
Autori: Angelina Banković, Dragana Stojić i Zlata Vuksanović-Macura
→ Muzej grada Beograda

19.00

IZLOŽBA:
GODIŠNJE NAGRADE ZA ARHITEKTURU I ARHITEKTONSKI I URBANISTIČKI KONKURSI U PERIODU MAJ 2016. – APRIL 2017.
→ Muzej grada Beograda

19.00
ART + SCIENCE 2017
IZLOŽBA
UNIVERZALNI OBJEKTI
Park 1, Park 2 & Vrt, radovi napravljeni u okruženju za kompjuterske igre
Autor: Tatjana Vujinović Kušej
→ Galerija nauke i tehnike Srpske akademije nauka i umetnosti
Nedelja, 21.05.2017.
10.00-12.00

BINA ŠETNJA
ARHITEKTURA I SEĆANJE: JEVREJSKO NASLEĐE U BEOGRADU
Vodi: Milica Rožman
→ Ispred ulaza, Mije Kovačevića 1

11.00

BINA Ideas yards
Radionica SCCM – Čuvari parka, Beograd,
Kunst re Publik, Berlin
 Plato u Mileševskoj ulici

16.00-18.00

BINA ŠETNJA
ŽENE U ARHITEKTURI IZMEĐU 1900. I 1960.
Vode: Milena Zindović i Marija Pavlović
→ Ulica Kraljice Natalije, kod Elektrotehničke škole „Nikola Tesla“

5 nedelja
.
 
Utorak, 23.05.2017.
14.00-16.00

BINA OPEN HOUSE:
AMBASADA REPUBLIKE ČEŠKE
Vodi: Vladana Putnik
→ Ispred ulaza, Bul.kralja Aleksandra 22

Sreda, 24.05.2017.
18.00

IN MEMORIAM: DARKO MARUŠIĆ
KCB, Likovna galerija

 

Četvrtak, 25.05.2017.
19.00

BINA ZATVARANJE
→ KCB

 

BINA zadržava pravo izmene programa
BINA - Beogradska internacionalna nedelja arhitekture © 2006-2017 Društvo arhitekata Beograda i Kulturni centar Beograda

Organizatori
  • Simple Item 2
  • Simple Item 1
  • 1
  • 2
Pokrovitelji
  • Simple Item 1
  • Simple Item 2
  • Simple Item 3
  • Simple Item 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Pokrovitelji
  • Simple Item 2
  • 1
Partneri
  • Simple Item 8
  • Simple Item 1
  • 1
  • 2
Partneri
  • Simple Item 10
  • Simple Item 11
  • Simple Item 12
  • Simple Item 13
  • Simple Item 14
  • Simple Item 15
  • Simple Item 9
  • Simple Item 8
  • Simple Item 7
  • Simple Item 6
  • Simple Item 5
  • Simple Item 4
  • Simple Item 3
  • Simple Item 2
  • Simple Item 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Sponzori
  • Simple Item 9
  • Simple Item 8
  • Simple Item 2
  • Simple Item 1
  • Simple Item 3
  • Simple Item 4
  • Simple Item 5
  • Simple Item 6
  • Simple Item 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Tehnički sponzor
  • Simple Item 3
  • 1
Medijski partneri
  • Simple Item 12
  • Simple Item 11
  • Simple Item 10
  • Simple Item 9
  • Simple Item 8
  • Simple Item 7
  • Simple Item 6
  • Simple Item 5
  • Simple Item 4
  • Simple Item 3
  • Simple Item 2
  • Simple Item 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
SVI BINA PROGRAMI SU BESPLATNI!
  • Default
  • Title
  • Date
  • Random
BINA - Beogradska internacionalna nedelja arhitekture © 2006-2016 Društvo arhitekata Beograda i Kulturni centar Beograda